614 Views

Den norske troppen til friidretts-EM i Berlin 2018

August 02, 2018
Skrevet av:

Kristin Roset

Norges Friidrettsforbund har tatt ut følgende utøvere til å representere Norge under EM i Berlin fra 6. til 12. august 2018.

Følgende utøvere er tatt ut. I parentes navn på trener.

Kvinner (12):

100 m:
Ezinne Okparaebo, Norna-Salhus IL (Thomas Prange)
Helene Rønningen, IL Tyrving (Hans Rune Rønningen)

200 m:
Ezinne Okparaebo, Norna-Salhus IL (Thomas Prange)
Helene Rønningen, IL Tyrving (Hans Rune Rønningen)

800 m:
Yngvild Elvemo, IL i BUL (Knut Jæger Hansen)
Hedda Hynne, Strindheim IL (Erik Sakshaug)

5000 m:
Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve (Ståle Jan Frøynes)

3000 m hinder:
Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve (Ståle Jan Frøynes)

100 m hekk:
Isabelle Pedersen, IL i BUL (Charles Ryan)

400 m hekk:
Amalie Iuel, IL Tyrving (Leif Olav Alnes)
Line Kloster, SK Vidar (Petar Vukicevic)
Elisabeth Slettum, IL Skjalg (Leif Olav Alnes)

Høyde:
Tonje Angelsen, IK Tjalve (Adrian Proteasa)

Spyd
Sigrid Borge, Osterøy IL (Helga Reigstad)

Stav:
Lene Retzius, IL i BUL (Gustav Hultgren)

Menn (21):

100 m:
Jonathan Quarcoo, FIK Orion (Mette Karin Ninive)

200 m:
Jonathan Quarcoo, FIK Orion (Mette Karin Ninive)

400 m:
Karsten Warholm, Dimna IL (Leif Olav Alnes)

110 m hekk:
Vladimir Vukicevic, SK Vidar (Petar Vukicevic)

400 m hekk:
Karsten Warholm, Dimna IL (Leif Olav Alnes)

800 m:
Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL (Thomas Lewandowski)
*Markus Einan, Ullensaker/Kisa (Hans Jørgen Borgen)

1500 m:
Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Ferdinand Kvan Edman, IK Tjalve (Ståle Jan Frøynes)

5000 m:
Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
**Per Svela, IL Gular (Arne Risa)

10000 m:
Marius Vedvik, IL Gular (Arne Risa)

3000 m hinder:
Tom Erling Kårbø, Stord IL (Nils Hetleflåt)

Maraton:
Sondre Nordstad Moen, SK Vidar (Renato Canova)
***Weldu Negash Gebretsadik, IL i BUL (Frode Hansen/Håvard Hasås)

Kappgang (20/50 km):
Håvard Haukenes, Norna-Salhus IL (Susana Feitor)

Mangekamp:
Martin Roe, IL Fri (Ingunn Jacobsen)

Slegge:
Eivind Henriksen, IK Tjalve (Paul Solberg)

Diskos:
*Ola Stunes Isene, IF Sturla (Lars Ola Sundt)

Kule:
*Marcus Thomsen, IK Tjalve (Vesteinn Hafsteinsson)

Stav:
Eirik Greibrokk Dolve, Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)
Sondre Guttormsen, Ski IL (Atle Guttormsen)

* Etter invitasjon fra det europeiske friidrettsforbundet.
** Hjemmeværende reserve (Norge kan kun stille med tre utøvere i øvelsen).
*** Venter på bekreftelse fra IAAF.

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy