929 Views

EM troppen

August 02, 2022
Skrevet av:

Kristin Roset

Norges Friidrettsforbund tok 1. august ut følgende utøvere til EM i München fra 15. til 21. august:

(Foto: Lene Retzius under NM tatt av Kristin Roset)

Kvinner:

Elisabeth Slettum, IL Skjalg – 200 meter, 400 meter hekk, 4×400 meter stafett.
Line Kloster, SK Vidar – 200 meter, 400 meter hekk, 4×400 meter stafett.
Linn Oppegaard, Moss IL – 400 meter, 4×400 meter stafett.
Hedda Hynne, IK Tjalve – 800 meter.
Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve – 1500 meter, 5000 meter, 10 000 meter.
Amalie Sæten, Ullensaker/Kisa IL – 1500 meter.
Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng – 1500 meter.
Andrea Rooth, Lambertseter IF – 100 meter hekk.
Amalie Iuel, IK Tjalve – 400 meter hekk, 4×400 meter stafett.
Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF – reserve 400 meter hekk, reserve 4×400 meter stafett.
Lene Retzius, IL i BUL – stav.
Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg T&IL – slegge.
Kaja Mørch Pettersen, SK Vidar – spyd.
Runa Skrove Falch, SK Vidar – maraton.
Maria Sagnes Wågan, IK Tjalve – maraton.
Pernilla Eugenie Epland, Stord IL – maraton.
4×400 meter kvinner:
Astri Ayo Lakeri Ertzgaard, IK Tjalve.
Amalie Iuel, IK Tjalve.
Line Kloster, SK Vidar.
Linn Oppegaard, Moss IL.
Elisabeth Slettum, IL Skjalg.
Kaitesi Ertzgaard, IK Tjalve.
Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF (reserve).

Menn:
Mathias Hove Johansen
, IL Skjalg – 200 meter.
Håvard Bentdal Ingvaldsen, Moelven IL – 400 meter.
Tobias Grønstad, IK Tjalve – 800 meter.
Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL – 1500 meter, 5000 meter.
Ferdinand Kvan Edman, IK Tjalve – 1500 meter.
Narve Gilje Nordås, Sandnes IL – 5000 meter, reserve 10 000 meter.
Magnus Tuv Myhre, Brandbu IF – 10 000 meter.
Zerei Kbrom Mezngi, IL Skjalg – 10 000 meter
Bjørnar Sandnes Lillefosse, IL Gular – 10 000 meter.
Abdullahi Dahir Rabi, IL Runar – hjemmeværende andrereserve 10 000 meter.
Vladimir Vukicevic, SK Vidar – 110 meter hekk.
Karsten Warholm, Dimna IL – 400 meter hekk.
Jacob Boutera, Ullensaker/Kisa IL – 3000 meter hinder.
Tom Erling Kårbø, Stord IL – 3000 meter hinder.
Fredrik Sandvik, Ullensaker/Kisa IL – 3000 meter hinder.
Pål Haugen Lillefosse, Fana IL – stav.
Sondre Guttormsen, SK Vidar – stav.
Simen Guttormsen, SK Vidar – stav.
Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK – lengde.
Ingar Bratseth-Kiplesund, SK Vidar – lengde.
Marcus Thomsen, IL Norna-Salhus – kule.
Ola Stunes Isene, IF Sturla – diskos.
Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus – diskos.
Eivind Henriksen, IK Tjalve – slegge.
Thomas Mardal, Gloppen FIL – slegge.
Weldu Negash Gebretsadik, IL i BUL – maraton.
Markus Rooth, IK Tjalve – 10-kamp.
Sander Aae Skotheim, IK Tjalve – 10-kamp.
Martin Roe, IL Fri – 10-kamp.

Kommentarer:
Uttaket er i henhold til kriteriene for mesterskapet.
Hver nasjon kan kun stille med tre utøvere i hver øvelse, men kan melde på opp til fem.
Nora Kollerød Wold er påmeldt reserve på 400 meter hekk.
Narve Gilje Nordås er påmeldt reserve på 10 000 meter.
Abdullahi Dahir Rabi er påmeldt hjemmeværende (andre)reserve på 10 000 meter.
Endelig stafettlag tas ut senere. Laget kan bli supplert med ytterligere en løper.

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy