1026 Views

SLIK GIKK DET I INNENDØRS-NM I DAG!

Februar 05, 2022
Skrevet av:

Kristin Roset

Vi går en spennende helg i møte når de beste skal kjempe om medaljer, perser og gode opplevelser under NM i Ulsteinvik. Siden oppdateres (foto av friidrettshallen er tatt av Frank Brissach).

NETTSIDE NM

NRK STREAM

 

FINALE-RESULTATER LØRDAG

KS KULE
1.Lotta Flatum, Brandbu IF, 14,04
2.Emelia Tveitå, Otra IL, 12,26
3. Hanna Emilie Hjeltnes, Ullensaker/Kisa IL Friidrett, 12,20
4.Hanna Haugsvær, Haugesund Idrettslag Friidrett, 11,58
5. Kristina Thunem, Gloppen Friidrettslag, 11,21
6. Unni Olavsdotter Tveitå, Otra 10,98
7. Nathalie Ommundsen Johnsen, Kristiansands IF,8,89

KS KULE PARA
1. Ida Yessica Nesse Tyrving IL, 8.87

MS KULE
1. Marcus Thomsen, Norna- Salhus IL 20,87
2. Mathias Andreas Reksten Dale, Gloppen Friidrettslag 15,28
3. Stig-Ove Dahlen Selnes, Namsen Friidrettsforening 14,39

KAPPGANG MENN, 5000 METER
1. Magnus Græsli, Leinstrand IL, 22,52 (New PB)
2. Andreas Døske, Haugesund IF, 23,44

KAPPGANG KVINNER, 3000 METER
1. Maren Karlsen Bekkestad, Sturla IF 13,48
2. Fride Møller Flatin, Dimna IL 14.05 (New PB)
3. Malin Opdahl, Beitstad IL, 15,23

60 METER KVINNER
1.Helene Rønningen, Tyrving IL 7,46
2.Vilde Humstad Aasmo, Tjalve, IK 7,54
3.Marte Pettersen, Trondheim Friidrett 7,62
4.Alice Ulla Berg, Tyrving IL 7,73
5.Miranda Lauvstad, Tyrving IL, 7,78 (New PB)
6.Emily Nyborg Steinkjer Friidrettsklubb, 7,78 (New PB)
7.Selma Ims, Sandnes IL, 7,80

 

Helene Rønningen med seier på 60meter.

 

60 METER MENN
1.Even Meinseth, Gular IL 6,69 (New PB)
2.Salum Ageze Kashafali, Norna-Salhus IL 6,75
3.Mathias Hove Johansen, Idrettslaget Skjalg 6,88 (New PB)
4.Jonas Berggård Skåden, Sandnes IL  6,97 (New PB)
5.August Hemstad, Moelven IL 7,07
6.Alexander Skrede, Sandnes IL   7,08  (New PB)
7.Amund Høie Sjursen, Gneist IL 7,11
8.Gjert Høie Sjursen, Gneist IL 7,12

 

HØYDE u.t U20 MENN
1.Teodor Heldal, Fana IL, 1,58 (New PB)
2.Tshishimbi Nissi Kongolo, Søndre Land IL, 1,50
3.Adrian Antero Kinnunen, Steinkjer Friidrett, 1,45

HØYDE u.t U 20 KVINNER
1 .Lillian Amponsah Washington, Hellas IF 1,41 (New PB)
2 .Hedvig Kallåk, Tyrving IL, 1,35
3. Jamila Isman, Fredrikstad 1,35 (New PB)
4. Sarah Saunes Moldskred, Dimna, 1,25

1500 METER MENN
1.Mats Hauge, Gular IL 3,48,64
2.Fredrik Sandvik, Ullensaker/Kisa IL Friidrett 3,49,72
3.Sondre Rishøi, Selsbakk IF  3,50,87  
4.Bjørnar Sandnes Lillefosse, Gular IL, 3,52,72
5.Kristoffer Sagli, Aure IL 3,53,26
6.Halvor Nymoen, Herkules 3,53,53
7.Sondre Arne Hoff, Gular, IL 3,54,25
8.Matias Andersen Førde, Gular, IL 3,55,83
9.Theodor Berre Jacobsen, Vidar  3,57,34
10.Benjamin Olsen, Ullensaker/Kisa IL Friidrett  3,57,90
11.Filip Aleksander MeoBUL, IL 4,08,88
12.Eldar Thomassen Fagerbakke, Gular IL 4,19,86

1500 METER KVINNER
1.Ina Halle Haugen, Runar, IL   4,25,03
2.Christina Maria Toogood, Sandnes IL    4,28,07
3.Grethe Tyldum, Steinkjer Friidrettsklubb 4,29,10
4.Sara Busic, Idrettslaget Skjalg  4,31,77
5.Solveig Cristina Hernandez Vråle, Tjalve, IK 4,33,01
6.Christine Næss, Tyrving IL   4,33,30
7.Sigrid Alvik, Tyrving IL  4,33,65
8.Marte Hovland, Vik IL  4,33,92
9.Eli Anne Dvergsdal, Gneist,IL  4,34,10 (New P)
10.Kristine Lande Dommersnes, Haugesund Idrettslag Friidrett 4,34,33( New SB)
11.Hanne Mjøen Maridal, Strindheim IL 4,36,35

TRESTEG KVINNER
1.Hedda Kronstrand Kvalvåg, Tjalve IK 13,15
2.Rachel Ombeni, Norna-Salhus IL 12,40
3.Lillian Amponsah Washington, Hellas, IF 12,37 (New PB)
4.Elise Sanden Søvik,  Tjalve IK  12,35  (New SB)
5.Mathilde Sofie Karlsen Klokseth, Moss IL  12,07
6.Kristine Moland Leiknes, Tyrving IL 11,48 (New PB)
7.Sofie Olsvold HausbergOs Turnforening 11,38
8.Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal IL  11,23  (New SB)
9.Frida Sætrum, Fana IL  10,52  (New SB)

HØYDE u.t MENN SENIOR
1.Stig Ove Dahlen Selnes, Namsen Friidrettsforening  1,60 (New PB)
2.Kenneth Bjorvatn, Birkenes IL  1,55
3.Alexander Nyberget, Askim Idrettsforening 1,55
4.Muamba Caleb Kongolo, Søndre Land IL, Friidrett 1,50
5.Fredrik Johannes Gudheim Haraldstad, Bul Tromsø 1,50

HØYDE u.t KVINNER
1.Nathalie Ommundsen Johnsen, Kristiansands IF 1,30
2.Kornelia Roppen, Dimna IL 1,25 (New PB)
3.Emelia Tveitå, Otra IL 1,15

 
Salum Ageze Kashafali t.v og Vegard Dragsund Sverd.


PARA 60 METER MENN
1.Salum Ageze Kashafali, Norna-Salhus IL   6,93
2.Vegard Dragsund Sverd, Norna-Salhus IL 7,19


PARA 60 METER KVINNER
1.Ida-Louise Øverland, IK Hind  8,47 ( New SB)
2.Ida Yessica Nesse, Tyrving IL  10,04 ( New PB)
3.Ann Selda Deliler, Tyrving IL 11,68

 

Linn Oppegaard vant 400meter foran Ertzgaard søstrene.


400 METER KVINNER
1.Linn Oppegaard, Moss IL 53,62
2.Astri Ayo Lakeri Ertzgaard, Tjalve, IK 54,06 (New SB)
3.Kaitesi Auma Ertzgaard, Tjalve, IK 54,83
4.Nora Kollerød Wold, Fredrikstad IF  55,64
5.Jamila Isman, Fredrikstad IF 59,50
6.Emma Skibstad Bekkevik,  Fredrikstad IF  1,00,02

 

STAV KVINNER
1.Lene Onsrud Retzius, BUL, IL 4,20
2.Kitty Augusta Friele Faye, Fana IL  3,75
3.Tiril Malm Sunde, Fana IL  3,35  (New SB)
4.Sara Benedikte Guttormsen, Vidar, 3,30 (New SB)
5.Sarah Saunes Moldskred, Dimna IL 3,30
6.Embla Matilde Njerve, Bergens TF  3,30

 

400 METER MENN
1.Fredrik Gerhardsen Øvereng, Overhalla IL, 47,13 (New SB)
2.Håvard Bentdal Ingvaldsen, Moelven IL, 47,49
3.Andreas Grimerud, Moelven IL 47,74 (New SB)
4.Thomas Strønstad-Løseth, Gneist IL 48,53
5.Toralv Opsal, Dimna IL 52,78

 

Fredrik Gerhardsen Øvereng ble norgesmester på 400meter.

 

TRESTEG MENN
1.Henrik FlåtnesTønsberg Friidrettsklubb, 15,67 (New PB)
2.Sander Aae Skotheim, Tjalve, IK 15,64 (New PB)
3.Viljar Helgestad Gjerde, Norna-Salhus IL 15,23 (New PB)
4.Elias Sanden Søvik, Tjalve, IK 14,65  (New SB)
5.Sondre Vie Ytrearne, Fana IL   14,52
6.Marius Bull Hjeltnes, Tjalve, IK 14,50
7.Christian André Thomassen, Aremark IF 14,24  (New PB)
8.Herman Skjensvold Rosenkilde, Fana IL 13,74  (New PB)
9. Oscar Barikmo Stuhr, Fana IL   13,40

 

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy