508 Views

Nordisk mesterskap og juniorlandskamp i Malmø

Juli 10, 2022
Skrevet av:

Kristin Roset

Norges Friidrettsforbund har tatt ut følgende utøvere til å representere Norge i nordisk juniorlandskamp og mesterskap i svenske Malmø lørdag 16. og søndag 17. juli.

Kvinner U20:
100 meter: Maren Bakke Amundsen, Moelven IL. Laura Tietje Johanna Van Der Veen, Fagernes IL.
200 meter: Maren Bakke Amundsen, Moelven IL. Laura Tietje Johanna Van Der Veen, Fagernes IL.
400 meter: Henriette Jæger, Aremark IF. Nora Haugen, Sandnes IL.
800 meter: Ingeborg Østborg, FIK Ren/Eng. Anne Gine Løvnes, SK Vidar.
1500 meter: Ingeborg Østborg, FIK Ren/Eng. Ina Halle Haugen, IL Runar.
3000 meter: Maiken Homlung Prøitz, Sarpsborg IL. Anna Marie Sirevåg, SK Vidar.
100 meter hekk: Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL. Josefina Biernacki, IL i BUL.
400 meter hekk: Marin Gautadottir, Idrettslaget Skjalg. Cassandra Ødegård Nilsen, Nittedal IL.
3000 meter hinder: Thea Charlotte Knutsen, Varegg IL. Maiken Homlung Prøitz, Sarpsborg IL.
Høyde: Hedvig Kallåk, IL Tyrving. Michelle Nyberget, Askim IF.
Stav: Sara Guttormsen, SK Vidar. Agnes Morud, Ranheim IL.
Lengde: Mia Gulteig Lien, Ranheim IL. Miranda Lauvstad. IL Tyrving.
Tresteg: Mathilde Sofie Klokseth, Moss IL. Lillian Washington, IF Hellas.
Kule: Hanna Hjeltnes, Ullensaker/Kisa IL. Mariell Morken, Voss IL.
Diskos: Hanna Hjeltnes, Ullensaker/Kisa IL. Ellevine Kathleen Artesia Svensen Skare, Ski IL.
Slegge: Tirill Lappegård, Nittedal IL. Ruth-Margrethe Austad Nilsen, Modum FIK.
Spyd: Ellevine Kathleen Artesia Svensen Skare, Ski IL. Vår Litland, Laksevåg TIL.
5000 meter kappgang: Maren Karlsen Bekkestad, IF Sturla.
4×100 meter stafett: Laura Tietje Johanna Van Der Veen, Fagernes IL. Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL. Maren Bakke Amundsen, Moelven IL. Nora Aune, Ranheim IL.
4×400 meter stafett: Henriette Jæger, Aremark IF. Ida Breigan, Fredrikstad IF. Marin Gautadottir, IL Skjalg. Nora Haugen, Sandnes IL.

Menn U20:
100 meter: Johannes Steinsland Guldbrandsen Lunde, Kristiansands IF. Sander Werge Nilsen, IL i BUL.
200 meter: Kenny Emi Tijani-Ajayi, IK Tjalve. Thomas Strønstad Løseth, IL Gneist.
400 meter: Andreas Grimerud, Moelven IL. Thomas Strønstad Løseth, IL Gneist.
800 meter: John Petter Stevik, Kolvereid IL. Benjamin Olsen, Ullensaker/Kisa IL.
1500 meter: Esten Hauen-Møllerud Hansen, FIK Ren/Eng. Benjamin Olsen, Ullensaker/Kisa IL.
5000 meter: August Da Silva Sveen, Jotun IL. Mikkel Blikstad Thomassen, IK Tjalve.
110 meter hekk: Julian Skimmeland Aasheim, Stord IL. Jonathan Hertwig-Ødegaard, IL Tyrving.
400 meter hekk: Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIK. Sigurd Clementsen, IL Tyrving.
3000 meter hinder: Vebjørn Hovdejord, Snøgg Friidrett. Vegard Warnes, Svorkmo N.O.I.
Høyde: Tobias Heldal, Fanna IL. Teodor Heldal, Fana IL.
Stav: Philip Andreas Kubon, Fana IL. Sebastian Røed Hovland, Fana IL.
Lengde: Christian Thomassen, Aremark IF. Sebastian Berntsen, Tønsberg Friidrettsklubb.
Tresteg: Christian Thomassen, Aremark IF. Sigmund Le-Fjeld, IL Tyrving.
Kule: Mathias Andreas Reksten Dale, Gloppen Friidrettslag. Henrik Vesterlid, Hattfjelldal IL.
Diskos: Steffen Melheim, Olden IL. Håkon Hansesæter, Aremark IF.
Slegge: Øystein Hytten, Tønsberg Friidrettsklubb. Truls Engen Olsen, Løten Friidrett.
Spyd: Tommi Pasanen, Halden IL. Aiden Vincent, Groruddalen Friidrettsklubb.
5000 meter kappgang: Andreas Døske, Haugesund IL.
4×100 meter stafett: Johannes Steinsland Guldbrandsen Lunde, Kristiandsands IF. Sander Berge Nilsen, IL i BUL. Sebastian Berntsen, Tønsberg Friidrettsklubb. Timo Helland, Trondheim Friidrett.
4×400 meter stafett: Andreas Grimerud, Moelven IL. Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIK. Thomas Strønstad Løseth, IL Gneist. Timo Helland, Trondheim Friidrett.

Kvinner U23:
100 meter: Andrea Rooth, Lambertseter IF.
200 meter: Kaitesi Ertzgaard, IK Tjalve. Josefine Tomine Eriksen, Sem IF.
400 meter: Kaitesi Ertzgaard, IK Tjalve. Josefine Tomine Eriksen, Sem IF.
800 meter: Pernille Karlsen Antonsen, SK Vidar.
1500 meter: Selma Løchen Engdahl, IK Tjalve.
5000 meter: Kristine Meinert Rød, Oppegård IL.
100 meter hekk: Andrea Rooth, Lambertseter IF. Ingrid Pernille Rismark, SK Vidar.
400 meter hekk: Andrea Rooth, Lambertseter IF.
3000 meter hinder: Vilde Våge Henriksen, Haugesund IL.
Høyde: Madelen Haaheim Sveinungsen, Sørild FIK.
Stav: Kitty Augusta Friele Faye, Fana IL.
Tresteg: Rachel Ombeni, Norna-Salhus IL.
Diskos: Lotta Flatum, Brandbu IF. Elisabeth Thon Rosvold, Asker SK Friidrett.
Slegge: Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen, Snøgg Friidrett.
Spyd: Kaja Mørch Pettersen, SK Vidar.
4×400 meter stafett: Andrea Rooth, Lambertseter IF. Ingrid Pernille Rismark SK Vidar, Josefine Tomine Eriksen Sem IF, Kaitesi Ertzgaard, IK Tjalve.

Menn U23:
100 meter: Jacob Vaula, IL Gular. Andreas Haara Bakketun, IL Gular.
200 meter: Andreas Kulseng, Larvik Turn og IF. Andreas Haara Bakketun, IL Gular.
400 meter: Håvard Ingvaldsen, Moelven IL. Andreas Kulseng, Larvik Turn og IF.
800 meter: Kjetil Brenno Gagnås, Børsa IL.
1500 meter: Moa Abounnachat Bollerud, Sem IF.
5000 meter: Philip Anders Anthelme Massacand, IL Gneist.
110 meter hekk: Herman Ellingsen, IL Gneist.
400 meter hekk: Herman Ellingsen, IL Gneist.
3000 meter hinder: Jesper Lundin, BUL Tromsø Friidrett.
Høyde: Erlend Bolstad Raa, Fana IL.
Tresteg: Viljar Gjerde, Norna-Salhus IL.
Slegge: Håkon Litland, Laksevåg TIL.
4×400 meter stafett: Andreas Haara Bakketun, IL Gular. Andreas Kulseng, Larvik Turn og IF. Herman Ellingsen, IL Gneist. Håvard Ingvaldsen, Moelven IL.

 

 

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy