1004 Views

Uttak til rekrutterings-landslagene i 2019

September 22, 2018
Skrevet av:

Kristin Roset

Norges Friidrettsforbund har tatt ut de forskjellige øvelsesgruppene som utgjør rekrutteringslandslaget for 2019.

Dette er uttaket for 2019 slik det ser ut pr dato. Navn med stjerne foran er prioriterte utøvere. Oversikten viser, utøver, klubb og personlig trener.

Rekrutteringslandslaget Holta Runners, mellom- langdistanse og kappgang:

Mellom og langdistanse:

*Ingrid H. Folvik (97), IK Tjalve (Eirik Førde/Knut Kvalheim)
*Thomas J. Byrkjeland (98), IK Tjalve (Eirik Førde)
*Stian Aarvik (97), IL Gneist (Jan Fjærestad)
*Amalie M. Sæten (97), Ull/Kisa IL(Thomas Lewandowski)
*Sondre Juven (99), Nesbyen IL (Magnus Lindahl)
*Simen Halle Haugen (99), IL Runar (Gunhild Halle Haugen)
*Markus Einan (97), Ull/Kisa IL (Hans Jørgen Borgen)
Camilla Ziesler (00), Sandnes IL(Gjert Ingebrigtsen)
Malin Edland (99), Larvik Turn & IF (Ole-Petter Henriksen)
Didrik Hexeberg Warlo (99), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Stine Wangberg (99), Varteig IL (Ragnhild Kvarberg)
Martin Berntzen Engevik (00), IK Tjalve (Knut Kvalheim/Eirik Førde)
Petter Myhr (00), FIK Orion (Nils Erling Myhr)
Vilde Våge Henriksen (00), Haugesund IL (Kåre Osnes)
Christine Næss (00), Asker SK Friidrett (Eystein Enoksen)
Margrete Jørgensen Baustad (00), Haugesund IL (Kåre Osnes)
Hans-Magnus Haukøy (01), IL Gneist (Bjarte Eikanger)
Fredrik Sandvik (98), Askim IF (Svein Erik Strand Tønnesen)
Mina Marie Anglero (97), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Mariann Roe (97), Skarphedin IL (Eva-Marie Støa)
Oliver Andersen Vedvik (98), Tønsberg FIK (Fredrik Vedvik)
Narve Gilje Nordås (98), Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Sigurd Tveit (00), Kristiansand Løpeklubb (Brede Skålerud)
Karoline Skauen (00), Sarpsborg IL (Pål Asbjørn Kullerud)
Lars Agnar Hjelmeset (01), Nittedal IL (Odd-Bjørn Hjelmeset)
Moa Abounnachat Bollerød (01), Sem IF (Ståle Jan Frøynes)
Pernille Karlsen Antonsen (02) SK Vidar (Mariusz Wozniak)
Salim Bukari (02), IL Skjalg (Jarl Gaute Aase)
Håkon Stavik (00), Ålesund FIK (Svein Myhre)
Sanne Njaastad (00), SK Vidar (Toril Hatling Schønning)
Andreas Vangsnes (00), Ålesund FIK (Svein Myhre)
Kristin Svendby Otervik (01), Lørenskog FIL (Mariusz Wozniak)
Sara Busic (02) IL Skjalg (Asle Tjelta)
Emma Kirkeberg Mørk (02) IF Hellas (Grete og Per Øyvind Mørk)
Mari Andreassen Rud (01), Askim IF (Pål Asbjørn Kullerød)
Ole Lyngbø (01), Ask Friidrett (Audun Lavik)

Kappgang:

Lisa Måren Løseth (01), Høyang IL (Odd Arild Løseth)
Fride Møller Flatin (97), Dimna IL (Arve Hatløy)
Ellen Nordqvist Sjøblom (99), IL Moss (Eva Nordqvist)
Josefin Greiff (98), Larvik Turn & IF (Lars Greiff)
Siri Gamst Glittenberg (02) Laksevåg TIL (Harald Heier)
Tobias Lømo (00), IL Koll (Kristiane Utheim Rygg)
Benjamin Bjørnstad (03) IF Sturla (Kai Roger Bjørnstad)

Rekrutteringslandslaget sprint og hekk:

*Ingvild Meinseth (99), Sørild FIK (Sølvi og Frank Otto Meinseth)
*Helene Rønningen (98), IL Tyrving (Håkan Andersson)
*Mathias Hove Johansen (98), IL Skjalg (Victor Øvregård)
*Martine Hjørnevik (01), Norna-Salhus IL (Tor Haugland)
*Andreas Haara Bakketun (01), IL Gneist (Heidi Benserud/Geir Sjursen)
Josefine Tomine Eriksen (00), Larvik Turn & IF (Ole-Petter Henriksen)
Vår Åsheim (99), Ull/Kisa IL (Eystein Enoksen)
Nora Kollerød Wold (97), Fredrikstad IF (Zdenko Vojvodic)
Karoline Daland (99) (USA), Sørild FIK (Sølvi og Frank Otto Meinseth/Davian Clarke)
Marie Skjæggestad (99), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Fredrik Øvereng (99), Overhalla IL (Eskil Skarland)
Filip Bøe (00), Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)
Kristi Strømmen Kjerpeset (98), Florø Turn & IF (Eystein Enoksen)
Marcus Moen (99), Ull/Kisa IL (Petar Vukicevic)
Tonje Moen (00), Ull/Kisa IL (Petar Vukicevic)
June Sæbøe Tvedt (99), Norna-Salhus IL (Jonathan Byrkjenes)
Stephan Skogheim Kyeremeh (01), IL i BUL (Odd-Ivar Nyheim/Karl-Børre Davidsen Flatås)
Tomasz Siemieniuch (00,) Sandnes IL (Erik Kringeland)
Luca Thompson (00), IL i BUL (Odd-Ivar Nyheim /Karl-Børre Davidsen Flatås)
Jonas Andre Ose (02), Dimna IL (Arve Hatløy)
Jacob Vaula (01), Stord IL (Åge Bjelland)
Edem Agbo (99), IL i BUL (Karl-Børre Davidsen Flatås)
Emma Abotnes (02), Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)
Liv Storhaug (00), Sandnes IL (Jens Storhaug/Erik Kringeland)
Jonatan Greni Bjerkaas (99), IL Tyrving (Stephan Johansson)
Frida Røe Tærum (01), SK Vidar (Przemyslaw Kram)
Kaitesi Ertzgaard (00), IK Tjalve (John Ertzgaard)
Solveig Hernandez Vråle (99), IL Sandvin (Svein Arne Simensen)
Håvard Becker (99), Sem IF (Monica og Ståle Jan Frøynes)
Maria Aaberg (01), IL Tyrving (Stephan Johansson)
Tor-Junor Vedde (97), IL Gular (Erlend Sæterstøl)
Muhammed Dodou Jatta (98) Norna-Salhus IL (Fernando Ramirez)

 

Simen Halle Haugen. Foto: Kristin Roset

Rekrutteringslandslaget mangekamp:

* Toralv Opsal (98), Dimna IL (Arve Hatløy)
* Ida Eikeng (99), (USA) Urædd Friidrett (Monica Frøynes/ Ståle Jan Frøynes/Lonnie Green)
* Amanda Grefstad Frøynes (98), (USA) Sem IF,(Monica Frøynes/Ståle Jan Frøynes/Mellanee Welty)
* Emilie Berge (97), Iveland IL (USA)
* Markus Rooth (01), IK Tjalve (Espen Rooth)
Simen Guttormsen (01), Ski IL (Atle Guttormsen)
Andrea Thorsheim (01), FIL AKS-77 (Jonathan Byrkjenes)
Iben Carnhed (01), Bækkelagets SK (Tormod Hjortnæs Larsen)
Oliver Engen (01), Krødsherad IL (Anan Ongjai)
Gjert Høie Sjursen (00), IL Gneist (Geir Sjursen)
Simen Sebastian Hansen (00), Ås IL (Geir Hansen)
Sigrid Kleive (00), Ålesund FIK (Hans Fylling/Eivind Stavang)
Emma De Haas (00), IF Sturla (Alfred de Haas)
Emilie Sandberg (00), Sandnes IL (Anne Brit Sandberg)
Emelia Tveitå (02), Otra IL (Olav Magne Tveitå)
Andrea Rooth (02), Lambertseter IF (Vegard Rooth)
Vilde Marstein (02), IL Koll (John Ertzgaard)
Sander Skotheim (02), IL Koll (Rolf Skotheim)
Aanund Tveitå (03), Otra IL (Olav Magne Tveitå)
Henriette Jæger (03), Aremark IF (Unn Merete/Lars Jæger)
Marit Berge (03), Bryne IL (Rita Rosseland Johansen/Tor Mikal Berge)
Scott Ygård (03), IF Hellas (Marc Esser- Noethlichsj/Lasse Ygård)
Abraham Vogelsang (03), IL Koll (Simon Hunt)
Hedda Kronstrand Kvalvåg (02) IL Koll (John Ertzgaard/Stein Næsje)

Rekrutteringslandslaget hopp:

Høyde:

Erlend Bolstad Raa (00), Fana IL (Gisle Ellingsen/Endre Raa)
Vetle Raa Ellingsen (00), Fana IL( Gisle Ellingsen/Endre Raa)
Storm Koksvik (98), IK Tjalve (Roger Hollup)
Elise Nedberg (97), IL Sandvin (Svein Arne Simensen)
Tonje Nedberg (99), IL Sandvin (Svein Arne Simensen)
Alexander Nyberget (00), Askim IF (Adrian Proteasa)
Thea Leirfall Bremseth (99), Stjørdal FIK (Ole Eilif Jensen/Roger Hollup)
Karen Høystad (98), Lillehammer IF (Kolbjørn Høgåsen)
Madelen Haaheim Sveinungsen (02), Sørild FIK (Ivars Cakurs)

Stav:

* Pål Haugen Lillefosse (01), IL Gneist (Bjørn Åge Herdlevær)
* Sondre Guttormsen (99), Ski IL (USA) (Atle Guttormsen)
* Hedda Kjølberg Hauge (01), Ski IL (Anker Thomsen)
Birgitte Kjuus (99), Ull/Kisa IL (Anker Thomsen)
Filip Aas (00), Ull/Kisa IL (Kjetil Rønneberg/Wenche Jansen)
Fabian Werpe (03), Laksevåg TIL (Bjørn Åge Herdlevær)
Kasper Fjellstad (03), Norna-Salhus IL (Bjørn Åge Herdlevær/Frode Bergheim)
Agnes Elisabeth Morud (03), Ranheim IL (Geir Røssvold)

Lengde/tresteg:

*Henrik Flåtnes (01), Tønsberg FIK (Odd Bergh)
* Kristina Reppe (00), Ranheim IL (Jon Olav Bjørhusdal)
Live Haugstad Hilton (99) (USA) Bergens Turnforening (Espen Aam)
Thale Leirfall Bremseth (99), Stjørdal FIK (Hans Bremset, Frank Brissach)
Mari Sellevåg Aarø (98), Norna-Salhus IL (Ketill Hanstveit)
Guri Sellevåg Aarø (99) Norna-Salhus IL (Ketill Hanstveit)
Erik Lund (97), IL i BUL (Frank Brissach og Kristoffer Nilsen)
Vegard Dragsund Nilsen (99), (USA) IK Tjalve (Dan Simion)
Viljar Gjerde (00), Norna-Salhus IL(Ketill Hanstveit)
Karoline Jæger (01), Aremark IF (Unn Merete og Lars Jæger)
Per Bucher-Johannessen (02), Fana IL (Endre Raa/Gisle Ellingsen)
Hannah Rimstad Steffensen (02), Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)
Mia Guldteig Lien (03), Ranheim IL (Jon Olav Bjørhusdal)

Rekrutteringslandslaget kast

Kule:

*Marcus Thomsen (98), IK Tjalve (Vesteinn Hafsteinsson)
Birthe Falck-Petersen (01), Ålesund FIK (Kai Dagfinn Stenhjem)

 

Diskos:

*Fabian Weinberg (01), Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)
Hedda Hauge Aasgård (01), Bergens Turnforening (Vidar Aasgård/Jørund Årdal)
Elisabeth Thon Rosvold (02), Asker Skiklubb Friidrett (Thomas Rosvold)
Lotta Flatum Fallingen (02), Brandbu IF(Roar Børmarken)
Vebjørn Sæten Skre (02), Asker Skiklubb Friidrett (Thomas Rosvold)
Erlend Bergfjord Næss (02), Ask Friidrett (Edgar Henriksen)
Steffen Melheim (03), Olden IL (Hans-Petter Galtung/Jørund Årdal)
Anders Vik (03), FIL Aks-77 (Erlend Vik)

Spyd:

* Kaja Mørch Pettersen (2001), Larvik Turn Friidrett (Dag Inge Hansen)
Stella Weinberg (98), (USA) Kristiansand IF Friidrett(Michael Weinberg)
Arianne Duarte Morais (99), (USA) IL i BUL (Åsmund Martinsen)
Sondre Høyland (98), IL Tyrving (Jo Nesse)
Kasper Sagen (99), Bækkelagets SK (Åsmund Martinsen)
Bendik Espenes (01), Strindheim IL (Stig Lien)
Vibeke Engen (02), Oppegård IL (Pål Berntsen)
Mali Vollan Marstad (97), Stjørdal FIK (Stig Lien)
Donavan Miloss (99), FIK Orion (Ragnar Danielsen)
Myron Weinberg (99), Kristiansand IF Friidrett (Michael Weinberg)

Slegge:

*Beatrice Nedberge Llano (97), (USA) Laksevåg TIL (Harald Heier)
* Thomas Mardal (97), (USA) Gloppen FIL (Jørund Årdal /Steve Lemke)
Helle Henriksen Hvidsten (01), Modum FIK (Nils-Gunnar Henriksen)
Oda Marie Myklebust (01), Bergens Turnforening (Bjørge Pedersen/Jørund Årdal/Harald Heier)
Sarah Mikkelsen (02), Brevik IL (Peer Olav Moen)
Kristen Brosvik (00), Ask Friidrett (Harald Heier/Edgard Henriksen)
Håkon Hjelle Roset (00), Sandane Turn og IL (Jørund Årdal)
Håkon Litland (01), Laksevåg TIL (Harald Heier)
Mariell Morken (03), Voss IL (Frank Morken)
Arne Devik (01), Brodd IL (Jørund Årdal)
Truls Olsen (03), Løten Friidrett (Arild Busterud/Bjørn Eirik Olsen)

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy